Spanje WK 2026 thuisshirt uitgelekt

De eerste afbeelding van het Spanje WK 2026 thuisshirt is uitgelekt via verschillende bronnen! Of dit ook echt het nieuwe Spanje voetbalshirt wordt, weten we pas in november. Dan wordt het shirt officieel gelanceerd door de Spaanse voetbalbond en kledingsponsor adidas. In het tenue speelt het Spaanse voetbalelftal de WK 2026 wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico & de kwalificatie- en oefenwedstrijden ter voorbereiding op Euro 2028 gedurende de periode 2026-2027.

Een mix van jaren '90 en '2000?

Het Spanje thuisshirt 2026-2027 is weer overwegend rood en bevat donkerblauwe mouwen. De laatste keer dat het voetbalshirt van het Spaanse voetbalelftal (deels) donkerblauwe mouwen had, was tijdens het WK van 1998 in Frankrijk. Ook toen was adidas al kledingsponsor. Deze functie heeft het Duitse sportmerk sinds 1991. Een ander kenmerk van het Spanje WK 2026 voetbalshirt zijn de dunne gele pinstripes, die onderbroken worden door vijf gele stippen. Het lijkt erop dat deze vijf stippen verwijzen naar de prijzenkast van het Spaanse voetbalelftal. Spanje won in totaal vier keer het EK (1964, 2008, 2012 en 2024) en één keer het WK (2010). Al eerder in de historie had het Spanje shirt deze dunne krijtstrepen, namelijk in 2006. Dat past weer perfect bij de revival van het adidas Teamgeist template, het iconische template dat adidas voor alle shirts gebruikte mid jaren ’2000. De brede adidas strepen op de schouders zijn ook in stijl van de kleuren van de vlag. Twee van de strepen zijn rood en één streep is geel. De ronde hals van het shirt is ook donkerblauw. Op de rechterborst staat het adidas logo in het geel en de linkerborst bevat het logo van de Spaanse voetbalbond (Real Federación Española de Fútbol/RFEF) met daarboven een gouden ster. Het tenue wordt naar verluidt compleet gemaakt door een donkerblauw short met rood/gele adidas strepen. De sokken zijn ook overwegend rood met contrasterende accenten.

Of dit het nieuwe Spanje shirt wordt, weten we dus in november. Tot die tijd speelt het team van bondscoach de La Fuente de thuiswedstrijden in het Spanje thuisshirt 2024-2025.

Spanje voetbalshirt bestellen

Het adidas Spanje WK 2026 voetbalshirt kun je pas vanaf de officiële lancering bestellen in de onderstaande winkels. Voor volwassenen (maten XS, S, M, L, XL, XXL, 3X) is het replica shirt € 100,- en de authentic Climacool+ versie € 150,-. Voor kinderen is het shirt weer € 75,-. Check ook nog de huidige Spanje voetbalshirts, inclusief officiële bedrukking!