19 november 2020

FC Sankt Pauli produceert voetbalshirts met eigen merk vanaf 2021-2022

De zoektocht naar een nieuwe kledingsponsor heeft geen perfecte partner opgeleverd voor FC Sankt Pauli en dus gaat de club uit Hamburg vanaf 2021 de productie van de tenues en trainingskleding in eigen beheer nemen onder de naam DIIY. Daarnaast staat de cultclub ervoor open om ook voor andere clubs voetbalshirts en trainingskleding te ontwerpen en te produceren. Dit betekent dat FC Sankt Pauli ook afscheid neemt van de huidige kledingsponsor Under Armour. Een belangrijke reden om de productie van de tenues in eigen beheer te nemen is duurzaamheid. Op 1 december lanceert de club al de nieuwe Sankt Pauli voetbalshirts voor 2021-2022.

Fans krijgen de kans de tenues te pre-orderen en krijgen deze vervolgens in mei geleverd. Bovendien hebben de fans in de eerste weken na de release van het tenue de mogelijkheid om het shirt te voorzien van een naam. Deze naam wordt niet op de achterzijde van het voetbalshirt gedrukt, maar op de voorkant, op de plek waar nu het logo van sponsor Congstar staat. Op de website van FC Sankt Pauli leggen bestuurders Bernd von Goldern en Martin Drust het besluit van de club uit aan de hand van een interview.

  1. Wat is de reden om de voetbalshirts en kleding van FC Sankt Pauli zelf te produceren?

Bernd von Geldern: ''Dit besluit heeft impact op de hele vereniging en niet alleen op de merchandising. Het is een grote beslissing die we hebben genomen. Op de Algemene Ledenvergadering in 2016 hebben we een eerste aanzet gegeven tot dit besluit om nog eerlijker en duurzamer te produceren. We hebben dit thema toen serieus opgepakt en hebben een werkgroep Duurzaamheid in het leven geroepen. Sinds 2019 is een expert op dit gebied, Carina Weh, aangesloten bij deze werkgroep. Vanaf toen hebben we gekeken naar de haalbaarheid van het project en met een positief resultaat. We lanceren binnenkort de meest duurzame teamwearcollectie.''

  1. Waar staat het merk DIIY voor?

Martin Drust: ''Dat is iets wat mij vaak gevraagd wordt. DIY staat voor Do It Yourself en dat omschrijft perfect de mentaliteit die bij onze club heerst. Toen we merkten dat de sportmerken niet aan onze voorwaarden konden voldoen, hebben we besloten het in eigen beheer te nemen. De letters DIY konden we niet als merk registeren en daarom hebben we nog een I aan het merk toegevoegd, DIIY: Do It Improve Yourself. Zonder op te scheppen, denken we dat dit merk de harten van onze fans kan veroveren en onderdeel kan worden van het taalgebruik. Wij hebben de moed om het onderwerp duurzaamheid aan te pakken en dat mogen de mensen weten.''

  1. Dit betekent dat de club zich met alle facetten gaat bezig houden in het productieproces. Waarom past dit goed bij Sankt Pauli?

Martin Drust: ''FC Sankt Pauli is een club van doen. De club is ontstaan omdat mensen betrokken bij iets raakten en daarvoor alles wilden doen. In de marketing rondom de nieuwe collectie zullen wij dit ook benadrukken, zodat onze fans aangemoedigd worden om creatief te zijn. Dit tilt het merk Sankt Pauli op een hoger niveau. Onze uitgangspunten worden omgezet in acties. We treden als het ware ook weer op als activist. Dit past perfect bij onze club.

  1. Het zelf produceren gaat natuurlijk gepaard met risico's. Hoe kwamen jullie tot het besluit?

Bernd von Geldern: ''Met z'n allen hebben wij deze sterke, zelfverzekerde en ondernemende beslissing genomen. Ook onze organisatie heeft een knauw gehad door de coronacrisis. De vraag is of wij als vereniging voor het zekere zouden gaan of om toch wat risico te nemen. We hebben besloten om het onderwerp op een sociaal verantwoordelijke manier te benaderen met onze directie, de medewerkers, leden en fans. We starten na de lancering van de voetbalshirts met een pre-sale en dit verkleint dan ook weer het ondernemersrisico. Uiteraard zal dit gepaard gaat met een extra belasting voor ons magazijn en onze online shop, maar we zien dit project met veel plezier en optimisme tegemoet.''

  1. De nieuwe voetbalshirts voor 2021-2022 worden al voeg gelanceerd. Dit is vrij ongebruikelijk toch?

Bernd von Geldern: ''Alles aan dit project is ongebruikelijk. Allereerst dat we midden in het lopende seizoen beginnen en de voetbalshirts voor volgend seizoen al gaan verkopen. Ongebruikelijke tijden pakken wij aan met ongebruikelijke middelen. Voor ons is dit een duidelijk ondernemerssignaal. We willen meer waarde creëren en dan moet je soms een andere weg inslaan. We willen niet langer wachten tot deze pandemie voorbij is. We willen aanpakken en er alles aan doen om sterker uit deze crisis te komen.''

  1. Duurzaamheid is een groot onderwerp rondom de lancering van de nieuwe tenues. Kun je daar meer over uitleggen?

Martin Drust: ''FC Sankt Pauli wordt momenteel als rebel gezien. Wij zelf willen ons ontwikkelen tot een activistische club. Duurzaamheid hoort nu eenmaal bij de veranderende wereld. Dat betekent veel meer dan ecologische duurzaamheid. Het gaat ook om sociale duurzaamheid, transparantie en eerlijkheid. Dat zijn zaken die goed gaan bij Sankt Pauli. Daarom denk ik dat het een belangrijke stap is voor FC Sankt Pauli. Hierin zullen wij ons nog meer ontwikkelen. Daarbij willen wij benadrukken dat het geen marketingonderwerp is en dit vraagstuk ook echt willen aanpakken.''

De nieuwe FC Sankt Pauli voetbalshirts 2021-2022 worden op 1 december 2020 gelanceerd. Dan hebben we meer nieuws! Ben je op zoek naar een voetbalshirt van Sankt Pauli? Check het in deze winkel!