Het België uitshirt 2026-2027 is officieel bekend gemaakt door de Belgische voetbalbond en kledingsponsor adidas! In dit shirt spelen de ‘’Rode Duivels’’ de WK 2026 uitwedstrijden en de kwalificatie-, oefen- en Nations League uitwedstrijden gedurende de periode 2026-2027. Voor het vierde seizoen is het België uitshirt een eerbetoon aan het werk van één van de grootmeesters die het land heeft voortgebracht! Check ook het België WK 2026 thuisshirt!
Creativiteit en kunst!
Het België WK 2026 uitshirt heeft een opvallend design! Het lichtblauw, roze en witgekleurde shirt met zwarte accenten springt in het oog door een opvallende print die speels knipoogt naar het werk van Magritte. René Magritte was een Belgische surrealistische kunstenaar, bekend om zijn raadselachtige schilderijen die spelen met werkelijkheid en illusie.
In het design zijn subtiele verwijzingen verwerkt naar het KBVB-logo en herkenbare voetbalelementen, zoals een bal en de lijnen van het veld. Wie goed kijkt, kan ook het Atomium in Brussel in het design ontdekken. Het bouwwerk, ontworpen voor Expo 58, verbeeldt een uitvergrote ijzerkristalstructuur en staat wereldwijd bekend als een teken van Belgische creativiteit en ambitie. Die creatieve geest zie je direct terug in het design van het uitshirt. De verticale banen in lichtblauw en roze zorgen voor een frisse, bijna futuristische uitstraling die afwijkt van de traditie. Binnen deze banen is een patroon van cirkels verwerkt.. De cirkels worden met elkaar verbonden door dunne lijnen die een vloeiend gradiënt effect bevatten, waardoor het geheel dynamiek en diepte krijgt. Juist die combinatie van geometrie, kleurverloop en structuur maakt het shirt zo bijzonder en past bij de raadselachtige kunst van Magritte.
Tot zover de symboliek van het België uitshirt. Het shirt is verder voorzien van zwarte accenten. Deze kleur komt terug in de brede v-hals, de adidas strepen op de schouders en de mouwboorden. Wat verder opvalt, is het logo van adidas op de borst. Dit betreft namelijk niet het moderne performance logo, maar het logo van adidas Originals. Dit logo gebruikt adidas op alle uitshirts dit seizoen. De linkerborst is uitgerust met een monochroom logo van de voetbalbond. Dit logo is namelijk in stijl van de kleuren van het shirt: lichtblauw/zwart. Een laatste detail staat in de nek op de achterzijde. Hier prijkt in een handgeschreven lettertype de tekst: ‘’Ceci n’est pas un maillot’’. Dit verwijst naar het werk La trahison des images van René Magritte, waarop de zin ‘’Ceci n’est pas une pipe’’ prijkt. Met deze knipoog naar de meester van het surrealisme krijgt het tenue een extra creatief tintje!
Het België WK 2026 uittenue wordt compleet gemaakt door een zwart voetbalbroekje met aan weerszijden lichtblauwe en roze adidas strepen. Op het short staan ook de logo’s van adidas Originals en de Belgische voetbalbond. De sokken van het uittenue zijn lichtblauw met roze en zwarte details.
- Materiaal: 100% polyester
- Technologie: adidas Climacool, voor de afvoer van vocht en voor ventilatie
- Pasvorm: Normaal
België WK 2026 uitshirt bestellen
Het adidas Originals België WK 2026 uitshirt kun je vanaf nu bestellen in de onderstaande winkels. Voor volwassenen (maten XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL) is het replica shirt € 100,- en de authentic Climacool+ versie € 150,-. Voor kinderen (maten 128, 140, 152, 164, 176) is het shirt € 75,-. Het short bestel je vanaf € 40,- en de sokken zijn € 23,-. Check ook de andere België merchandising in deze winkels. Inclusief de mogelijkheid tot officiële bedrukking!
Gerelateerd nieuws
-
België WK 2026 thuisshirt bevat duivelse vlammen!
5 november 2025 -
België EK 2025 vrouwen voetbalshirts in vuur en vlam!
17 februari 2025 -
Dit trainingspak draagt België tijdens EK 2024
15 maart 2024 -
België EK 2024 uitshirt ode aan Kuifje!
14 maart 2024 -
adidas Originals lanceert retro collectie voor landenteams
15 november 2023 -
België EK 2024 thuisshirt ode aan jubileum voetbalbond!
14 maart 2024 -
België vrouwen voetbalshirts 2023-2024
23 maart 2023 -
Dit trainingsjack draagt België tijdens WK 2022 in Qatar
21 november 2022 -
Dit zijn de rugnummers van België tijdens WK 2022
11 november 2022 -
België trainingsshirt 2022-2023
19 september 2022