Ajax 3e shirt 2026-2027 geïnspireerd door historische uitshirts

Het Ajax 3e shirt 2026-2027 is officieel gelanceerd door de Amsterdammers en kledingsponsor adidas! Waar in eerdere seizoenen vaak het uitshirt als eerst gepresenteerd werd door Ajax betreft dat dus nu het 3e shirt. In het shirt speelt de 36voudig kampioen een aantal uitwedstrijden in de Eredivisie en KNVB Beker tijdens het seizoen 2026-2027. Het 3e shirt is namelijk het alternatief voor het Ajax uitshirt 2026-2027,dat in augustus gepresenteerd wordt. 

historie lichtblauwe uitshirts Ajax

Een rijke historie van lichtblauwe uitshirts

Het Ajax 3e shirt 2026-2027 is geïnspireerd door de verschillende lichtblauwe uitshirts, die de Amsterdammers in haar rijke historie gedragen hebben. We blikken er kort even op terug. 

In de periode 1982-1985 had Ajax voor het eerst een lichtblauw uitshirt. Destijds was Le Coq Sportif nog kledingsponsor van de club. In deze periode maakten grote talenten als Marco van Basten, Frank Rijkaard en Gerald Vanenburg hun doorbraak in het eerste elftal van Ajax, waardoor het shirt onlosmakelijk verbonden was met het begin van een nieuwe generatie topspelers uit de beroemde jeugdopleiding van de club. Ook Johan Cruijff droeg het shirt tijdens zijn terugkeer bij Ajax in de vroege jaren 80.

Daarna zou het bijna twintig jaar duren voordat Ajax weer een lichtblauw uitshirt droeg. In 2002-2003 lanceerde adidas een lichtblauw uitshirt, dat gedragen werd door een nieuwe generatie Ajacieden die later grote namen in het Europese voetbal zouden worden. Spelers als Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Zlatan Ibrahimović, Andy van der Meyde en Cristian Chivu speelden in dit tenue in een periode waarin Ajax opnieuw veel eigen talent combineerde met jonge internationale sterren. In dit seizoen bereikten de Godenzonen onder leiding van Ronald Koeman de kwartfinale van de Champions League.

Ook in 2011-2012 had Ajax een lichtblauw uitshirt en dit shirt is onlosmakelijk verbonden aan de periode van Frank De Boer. In 2010-2011 won Ajax onder leiding van de voormalige verdediger de derde ster en ook in 2012 werd de club kampioen van Nederland met spelers als Christian Eriksen, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Siem de Jong en Gregory van der Wiel.

Het meest recente lichtblauwe uitshirt betreft het shirt van het seizoen 2020-2021. Onder leiding van trainer Erik ten Hag en met spelers als Tadić, Tagliaficio, Gravenberch, Álvarez, Neres, Brobbrey, Antony, Mazraoui en Daley Blind wonnen de Amsterdammers in dit seizoen de befaamde dubbel.

Lichtblauw met een modern patroon

Aan al die historische uitshirts hebben de club en adidas een modern tintje gegeven. Het Ajax 3e shirt 2026-2027 is lichtblauw en bevat een camouflage patroon van golven met een gradiënt effect in verschillende tinten lichtblauw. Verder bevat het shirt navy blauwe accenten. De navy blauwe accenten komen terug in de ronde hals, de mouwboorden, de adidas strepen op de schouders en in alle logo’s. De rechterborst bevat het logo van adidas en de linkerborst de badge van Ajax. Dit betreft dus een monochroom logo. Het logo heeft namelijk niet de gebruikelijke kleuren, maar is in stijl van de kleuren van het 3e shirt: navy/lichtblauw. Ook de logo’s van Ziggo (voorkant) en Olympia (achterkant) zijn navy blauw. In de nek op de achterzijde staan ook dit seizoen de drie Andreaskruizen in het navy blauw. 

Het Ajax derde tenue wordt compleet gemaakt door lichtblauw voetbalbroekje met aan weerszijden donkerblauwe adidas strepen. De logo’s op het short zijn ook in stijl van deze kleuren. De sokken zijn overwegend lichtblauw met aan de bovenkant een donkerblauwe band en op het midden het adidas logo en de naam van de club. 

  • Materiaal: 100% polyester
  • Technologie: adidas Climacool, voor de afvoer van vocht en voor ventilatie
  • Pasvorm: Normaal

Ajax 3e shirt bestellen

Het adidas Ajax 3e shirt 2026-2027 kun je vanaf nu bestellen in de onderstaande winkels. Voor volwassenen (maten XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL) is het shirt € 99,95 en voor kinderen (maten 128, 140, 152, 164, 176) € 74,95. Het voetbalbroekje bestel je vanaf € 39,95 en de sokken zijn € 22,95. In deze winkels kun je het Ajax 3e shirt ook laten bedrukken met een eigen naam en nummer. Hiervoor wordt de officiële en originele bedrukking gebruikt, die de spelers ook op het tenue hebben.